Yapıların tanımlı çevresel ve operasyonel koşulları altında doğal frekans tespiti yapılarak incelenen bölgelerin veya tüm sistemin tahrik kaynaklarına göre rezonans kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Bu sayede yapının ömrü arttırılırken, sistemin operasyon verimliliği en üst düzeyde tutulabilmektedir.

Direk Üstü Elektronik Ekipman Entegrasyonu Titreşim Analizleri

Rezonans ihtimali olan durumlarda titreşim seviye tespit analizleri gerçekleştirilmektedir. Bu sayede yapı veya sistem üzerindeki titreşim düzeyinin kabul edilebilir limitler dahilinde olması için gerekli tasarım iyileştirmeleri gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda müşterilerimizin uyması gereken standartlara (ISO 6954-2000 vb. gibi) olan uygunluğun kontrolü de sağlanmaktadır.

 

Mahal Titreşim Seviye Tespiti ve Limit Kontrolü

Özellikle Savunma Sanayii ekipmanları için MIL-STD-167, MIL-STD-810 vb. standartlara uygun titreşim dayanım analizleri gerçekleştirilmektedir. Bu sayede ekipmanın operasyon koşullarını yansıtacak şekilde belli frekans aralıklarında titreşim yüklerine maruz bırakılması ve yapısal bütünlüğünün korunması için gerekli tasarım iyileştirmeleri gerçekleştirilmektedir.

     

Ekipman Titreşim Dayanım Analizleri