1501 Sanayi Ar-Ge Projemiz Tübitak’tan Destek Almaya Hak Kazanmıştır

ISO konteyner standardında modüler prototip duba geliştirilmesi projemiz 1501 Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında 09.03.2020 tarihinde destek almaya hak kazanmıştır.

Proje kapsamında geliştirilecek “Sökülebilir Kilit Sistemi” sayesinde ISO standartlarını sağlayan iki adet 20” prototip duba modülü üretilecektir. 

CSC (Container Safety Convention) plakasına sahip olacak modüller karadan veya denizden standart konteyner taşımacılığı araçlarıyla dünyanın her yerine hızlı ve ucuz bir şekilde taşınabilecektir. Mobilizasyon masraflarını 10 kat kadar düşürebilen konteyner taşımacılığı uzak bölgelere ulaşma kolaylığı getirmesinin yanında, deniz bağlantısı olmayan kapalı deniz ve göller için de avantajlar sağlamaktadır.

Birbirine kenetlenerek istenilen büyüklük, şekil veya işlevdeki deniz aracına dönüşebilen “Modüler Yüzer Sistemler” depolanma ve bakım kolaylıkları sayesinde, çok kısa süre içerisinde bile, işletme ve bakım maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadır.

Özgün yapısal birleşim detayları ve mekanik tasarımı sayesinde “Advens Sökülebilir Kilit Sistemi” modüllerin yüzeyinde çıkıntı oluşmasını engellemekte ve bu özellik sayesinde CSC plakası almaya hak kazanılmaktadır. 

İstenilen kapasite ve boyutta üretilebilecek kilitler, fiziksel özellikleri sayesinde ağır iş yüklerine maruz kaldıktan sonra dahi kolaylıkla sökülebilecek, korozyon ve paslanma etkilerinden asgari etkilenecektir.

Projenin 2020 yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenmektedir.